1. Kas OCUflash blue on looduslik toode?

OCUflash blue sisaldab hariliku silmarohu nimelise taime looduslikku ekstrakti, samuti meie silmades loomulikult leiduvat soolalahust. Kuid mitte kõik koostisosad ei ole looduslikku päritolu. OCUflash blue on erinevatest ühenditest koosnev steriilne lahus, seega on see ohutu isegi vastsündinutele.

2. Millises vanuses lapsed võivad OCUflashi kasutada?

Nii OCUflashi kui OCUflash blue’d võivad kasutada lapsed, isegi vastsündinud, kuid kuna toode ei sisalda säilitusaineid, soovitame OCUflash blue’d, mida võib kasutada sünnist alates.

3. Kas OCUflashi võib kasutada mõlemas silmas samaaegselt?

Jah, OCUflashi võib kasutada mõlemas silmas samaaegselt.

4. Kui kaua võib OCUflashi pärast avamist kasutada?

OCUflashi võib pärast avamist kasutada 28 päeva ja OCUflash blue’d võib pärast avamist kasutada kuni 3 kuud. Igal OCUflashi karbil on avamiskuupäeva kirjutamiseks tühi ruum, et saaksite toote kestvust paremini jälgida.

5. Kas OCUflash tuleb pärast manustamist välja loputada?

Ei, OCUflash on isotooniline, steriilne lahus, mida ei ole vaja pärast manustamist välja loputada.

6. Kas OCUflash blue sobib kontaktläätsede kandjale?

Jah, kuna toode ei sisalda säilitusaineid, sobib OCUflash blue koos kontaktläätsedega kasutamiseks.

Teisest küljest ei sobi OCUflash koos kontaktläätsedega, eriti koos pehmete ja hüdrofiilsete kontaktläätsedega kasutamiseks. Me ei soovita kasutada seda ka koos kõvade kontaktläätsedega või soovitame oodata pärast OCUflashi manustamist vähemalt 20 minutit, enne kui need silma panete.

7. Kas OCUflashi võib kasutada koos teiste silmatilkadega?

Jah, OCUflashi võib kasutada koos teiste silmatilkadega. See võib olla heaks täiendavaks raviks silmapõletiku antibiootilisele ravile. Silmatilkade kahe manustamise vahel tuleb ainult oodata vähemalt 5 minutit.

8. Kas OCUflashi võib kasutada silmatilkadena odraiva raviks?

Odraiva on silmalaugude rasunäärmete põletik, mis avaldub ägeda põletikuna silmalaugude punetuse ja turse kujul ning rasunäärmete mädase eritisega. OCUflashi võib kasutada silmade loputamiseks ja silmakompressina ning see leevendab OCUflashi põhikoostisaineks oleva hariliku silmarohu nime all tuntud taime antiseptiliste ja antibakteriaalsete omaduste tõttu sümptomeid.

9. Kas odraiva korral võib silmi kummeliteega loputada?

Kuigi kummelil on teatud põletikuvastased omadused ja seda kasutatakse rahvameditsiinis sageli, ei ole silmi soovitatav „kodus valmistatud“ preparaatidega nagu kummeliteega loputada, sest need preparaadid ei ole steriilsed. Silmi oleks palju parem loputada silmatilkadega nagu OCUflash, mis on steriilne, isotooniline lahus, mis sisaldab harilikku silmarohu – taime, millel on kummeliga sarnased omadused.

10. Kas OCUflashist on abi hooajalise allergilise sidekestapõletiku korral?

Mõningatel juhtudel võib OCUflash antihistamiinikumi toimega hariliku silmarohu abil leevendada hooajalise allergilise sidekestapõletiku sümptomeid (punetus, pisarad).

11. Kas OCUflashi võib kasutada silmatilkadena koertel?

Jah, OCUflashi võib kasutada silmatilkadena koertel, et leevendada koera silmade ärritust, silmade loputamiseks ja silmadest võõrkehade eemaldamiseks.

12. Kui sageli võib OCUflashi kasutada?

OCUflashi silmatilku võib kasutada kuni neli korda päevas või vajadusel isegi sagedamini. Kasutage ärritunud silmade rahustamiseks 1–2 tilka ja silmadest võõrkeha loputamiseks nii palju toodet, kui vaja.